Sah Micul Print Braila

"Nu cunosti decat lucrurile pe care le imblanzesti,spuse vulpea.Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic .Cumpara lucruri de-a gata de la negustori.Dar,cum nu exista negustori de prieteni,oamenii nu mai au prieteni.Daca vrei un prieten,imblanzeste-ma!"semper fidelis

Archive for Decembrie 2010

CS Micul Print -Lista sportivilor Decembrie 2010

Posted by Preda Iulian pe 31 Decembrie 2010


1.Preda Iulian – I -1835 elo

2.Pantazi Leonard – II – 1711 elo

3.Blanaru Ciprian – II- 536 civ

4.Ciutacu Silviu – II- 500

5.Stroe Antonel – III- 474

6.Coticeru Dragos – III- 441

7.Mocanu Mihai – III- 434

8.Chiujdea Cristian – NC -407

9.Rosculet Andrei – NC -407

10. Vasile Viorel – NC -401

11.Balan Paul – NC -401

12.Danilov Bogdan – NC- 401

13.Donosa Maria – NC -401

14.Coman Victor-NC 401

15.Guzu Lucian- NC 401

16.Florea Adrian – NC 401

17.Enache Stefan – NC 401

18.Calin Alexandra – NC 401

19.Mihai Stefan – NC 401

20.Peltea Cristian – NC 401

21.Apetroaie Andrei – NC 401

22.Mergeanu Bogdan- NC -401

23.Nita Robert- NC -401

24.Zainea Gabriel – NC -401

25.Vasile David – NC 401

26.Neculai Alexandru – NC 401

27.Senduc Horia – NC 401

28.Aluas Gabriel – NC 401

29.Omer Genan – NC 401

Posted in 1, Membrii clubului, Micul Print BR | Leave a Comment »

Cupa de Iarna la Cercul Militar Braila 22-23 dec

Posted by Preda Iulian pe 23 Decembrie 2010


In zilele de 22 -23 dec Cercul Militar Braila si CS Micul Print organizeaza un concurs de sah intitulat „Cupa de Iarna” pentru membrii clubului. La aceasta editie participa un nr de 7 seniori. Dupa primele 4 runde desfasurate in sistem turneu pe primul loc se afla Danilov Bogdan cu 3 pct. Vom reveni cu clasamentul final dupa terminarea concursului.

    Dupa disputarea celor 7 runde in sistem turneu clasamentul final arata astfel:  1. Coman Victor -5 pct.   2. Blanaru Ciprian -4,5 pct    3.Stroe Antonel  4 pct   4.Danilov Bogdan  3,5 pct  5.Preda Iulian 2,5 pct   6.Ciutacu Silviu  1,5 pct   7.Florea Adrian  0pct

Posted in 1, Membrii clubului, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Braila | Leave a Comment »

Cupa „Urban Serv” la sah rapid 18-19 dec 2010

Posted by Preda Iulian pe 20 Decembrie 2010


In zilele de 18 -19 dec. s-a disputat la sediul clubului Micul Print editia a II-a la sah rapid,concurs amical pentru copiii clubului nostru. De aceasta data sponsorul concursului a fost S.C.Urban Serv reprezentata de Dna Ing. Matei Lenuta-firma care a asigurat fondul de premiere.De mentionat faptul ca S.C.Urban Serv a fost alaturi de CS Micul Print in ultimii ani la inchiderea anului sportiv competitional.Premiile oferite celor 4 participanti au fost inmanate de dl.Preda Iulian intr-un cadru festiv alaturi de parinti si alti sportivi ai clubului. Clasamentul arata astfel :

1.Coticeru Dragos – III-441  – 5,5 pct

2.Dumbrava Iulian  – NC 401 – 4 pct

3.Balan Paul  –  NC 401 – 2,5 pct

4.Trifan Andrei – NC 401 – 0 pct  – el este in cadrul clubului de scurt timp dar cu ambitie si pregatire peste cateva luni poate obtine o categorie.      

Clasamentul provizoriu dupa cele 2 turnee de sah rapid arata astfel:

1.Coticeru Dragos  – 10,5 pct

2.Dumbrava Iulian – 7 pct

3.Balan Paul  – 3,5 pct

4.Chiujdea Cristian – 3 pct

5.Mocanu Mihai – 2,5 pct

6.Risnoveanu George – 0,5 pct

7.Trifan Andrei – 0 pct.   

Urmatorul concurs de sah rapid va avea loc in luna Ianuarie 2011 ultima decada.  C.S.Micul Print -reprezentat de dl.Preda Iulian- Presedinte,Vasile Viorel-Membru fondator si Negru Florian-Membru fondator,ureaza membrilor sai,colaboratorilor,sponsorilor,tuturor sahistilor braileni un an nou cu bucurii,satisfactii personale si multa sanatate alaturi de traditionalul „La Multi Ani „!

Posted in Membrii clubului, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Braila | Leave a Comment »

Trofeul „Bunul Samaritean „sah rapid 11-12dec.2010

Posted by Preda Iulian pe 12 Decembrie 2010


 

Trofeul „Bunul Samaritean” sah rapid 11-12.dec 2010  

Timp de 2 zile la sediul clubului Micul Print a avut loc editia I -a la sah rapid ,competitie organizata pentru copiii care se pregatesc in cadrul clubului.Concursul s-a disputat pe parcursul a 5 runde sistem turneu. Astfel in fiecare luna va avea loc un concurs de sah rapid sistem turneu,punctele castigate de fiecare participant se vor acumula si dupa 11 etape va urma „Finala Trofeului”. Premiile au fost acordate de dl.Preda Iulian tuturor participantilor alaturi de parintii lor.Clasamentul dupa prima editie arata astfel :

1.Coticeru Dragos categ. III civ 441 – 5 pct

2.Chiujdea Cristian categ. NC civ 407 -3 pct

3.Dumbrava Iulian categ. NC civ 401 – 3 pct

4.Mocanu Mihai categ .III civ 434 – 2,5 pct

5.Balan Paul categ. NC civ 401 – 1 pct

6.Risnoveanu George categ. NC civ 401 – 0,5 pct

Posted in 1, Membrii clubului, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Braila | Leave a Comment »

Cupa „Mos Nicolae” 2 locuri fruntase pentru CS Micul Print Br

Posted by Preda Iulian pe 7 Decembrie 2010


In perioada 2-5 dec a avut loc la Galati Cupa’ Mos Nicolae” concurs de sah open pentru copii si seniori la care clubul nostru a participat cu 5 sportivi: Ciutacu Silviu,Coticeru Dragos,Florea Anca,Florea George si Preda Iulian. La grupa fete pana in 10 ani Florea Anca s-a clasat pe primul loc iar in grupa baieti pana in 8 ani Dragos Coticeru s-a clasat pe locul 2.         

Posted in 1, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Nationale | Leave a Comment »

Cupa „Romanita ” la Gradinita 49

Posted by Preda Iulian pe 7 Decembrie 2010


In ziua de 6 decembrie a avut loc concursul de sah Cupa „Romanita” organizat de CS Micul Print Braila-reprezentat de dl Preda Iulian si Gradinita 49 reprezentata prin D-na Directoare Trofin Tincuta .La acest concurs au participat 12 copii din gradinita iar la final premiile au fost impartite micilor sahisti in prezenta parintilor si a educatoarelor celor mici.

Posted in 1, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Braila | Leave a Comment »

CS Micul Print Braila participa la Cupa „Mos Nicolae ” 2-5 dec.Galati

Posted by Preda Iulian pe 2 Decembrie 2010


In perioada 2-5 dec se desfasoara la Galati concursul de sah pentru copii,juniori si seniori Cupa „Mos Nicolae” organizat de Sah Club Galati la  care CS Micul Print va participa in grupa de copii cu :Florea Anca – NC 401 ,Florea George -NC 401 ,Enache Stefan NC 401, Trambitaru Cornelia categ.II 422,Dragos Coticeru categ.III 441.  In grupa seniorilor vor juca Ciutacu Silviu categ.II 536 si Preda Iulian ello1835. Pe parcursul desfasurarii concursului va vom tine la curent cu evolutia jucatorilor nostri.

Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1  TB2  TB3
1 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2226 ROU 35w1 30s1 6w1 2w½ 4s1 7s1 8w1 6,5 29,5 21,5 26,75
2 CM Gilea Lucian 2285 ROU 24w1 12s1 5w1 1s½ 7w½ 3s½ 6w1 5,5 32,0 22,5 24,00
3 FM Daianu Cristian-Clement 2268 ROU 15s0 21w1 23s½ 24w1 18s1 2w½ 12s1 5,0 25,5 17,0 18,25
4 I Mihailiuc Flavius-Iulian 1817 ROU 17w1 11s½ 8w1 5s½ 1w0 9s½ 15w1 4,5 30,5 21,0 17,50
5 NM Tufa Mihai 2017 ROU 20s1 9w1 2s0 4w½ 12s½ 10w½ 22s1 4,5 30,0 21,0 18,00
6 I Martian Dragos-Daniel 2015 ROU 25w1 27s1 1s0 13w½ 30s1 11w1 2s0 4,5 29,0 20,0 15,00
7 I Pisu Robert-Daniel 1949 ROU 21s1 23w½ 15s1 16w1 2s½ 1w0 11s½ 4,5 29,0 19,5 16,25
8 CM Marinica Marin 1985 ROU 28w1 4s0 15w1 13s1 16w1 1s0 4,5 27,5 18,5 15,25
9 I Chisacov Marin 1854 ROU 38w1 5s0 31w1 16s½ 4w½ 18s1 4,5 24,0 18,0 13,75
10 I Mocanu Victor-Valentin 1808 ROU 28s½ 37w½ 29s½ 19w½ 14s1 5s½ 23w1 4,5 22,5 16,0 14,75
11 CM Dan Cristian-Mihaita 1989 ROU 14s1 4w½ 13s½ 30w½ 23s1 6s0 7w½ 4,0 28,0 20,5 15,25
12 CM Vartopeanu Nicolae 1884 ROU 26s1 2w0 14s1 23w½ 5w½ 25s1 3w0 4,0 28,0 19,5 13,75
13 I Preda Iulian 1835 ROU 36s1 11w½ 6s½ 8w0 17s½ 25w1 4,0 25,5 19,0 13,00
14 III Axente Alexandru 1723 ROU 11w0 34s1 12w0 36s1 10w0 26s1 31w1 4,0 22,5 16,0 10,00
15 II Lazar Toma 1772 ROU 3w1 18s½ 7w0 8s0 27w1 30s+ 4s0 3,5 27,5 20,0 12,25
16 CM Stanciu Anton 1981 ROU 31w½ 32s1 18w1 7s0 9w½ 8s0 17w½ 3,5 25,5 18,5 11,25
17 III Sirbu Virgiliu-Cosmin 437 ROU 4s0 20w½ 26s½ 33w1 19s½ 13w½ 16s½ 3,5 24,0 17,5 10,75
18 I Jugaru Lucian 1925 ROU 33s1 15w½ 16s0 35w1 3w0 32s1 9w0 3,5 23,0 16,0 8,50
19 II Andrei Daniel-Valeriu 1898 ROU 32w½ 31s½ 24w½ 10s½ 17w½ 23s½ 20w½ 3,5 22,5 15,5 11,25
20 II Alexandru Stefan 1756 ROU 5w0 17s½ 36w½ 27s½ 26w½ 35w1 19s½ 3,5 21,5 15,0 9,75
21 I Deaconu Mihai-Ionut 1686 ROU 7w0 3s0 38w½ 28w1 35s½ 24s½ 32w1 3,5 21,5 15,0 8,50
22 Ditu Mircea 401 ROU 30w0 25s½ 32w0 38s1 31w1 29s1 5w0 3,5 20,5 14,5 8,50
23 I Tudose Cristian 1813 ROU 34w1 7s½ 3w½ 12s½ 11w0 19w½ 10s0 3,0 28,0 20,5 11,00
24 I Bargan Giorgel 1806 ROU 2s0 33w1 19s½ 3s0 32w½ 21w½ 27s½ 3,0 24,5 17,0 8,00
25 II Negru Alecsandru-George 1727 ROU 6s0 22w½ 28s½ 37w1 29s1 12w0 13s0 3,0 23,5 17,0 8,00
26 II Constandache Andrei-George 531 ROU 12w0 35s½ 17w½ 31s½ 20s½ 14w0 37s1 3,0 22,0 16,0 8,00
27 II Stoianovici Irinel-Cristian 1634 ROU 29s1 6w0 35s0 20w½ 15s0 34w+ 24w½ 3,0 21,5 15,0 8,75
28 Stelea Leontin 401 ROU 10w½ 8s0 25w½ 21s0 33s½ 37w½ 35s+ 3,0 21,5 15,0 8,25
29 I Danila Doru-Viorel 1928 ROU 27w0 38s1 10w½ 32s½ 25w0 22w0 36s1 3,0 19,5 13,5 7,00
30 I Calinoiu Constantin 1816 ROU 22s1 1w0 37s1 11s½ 6w0 15w- -0 2,5 28,0 19,5 7,50
31 II Costea Ghita 1722 ROU 16s½ 19w½ 9s0 26w½ 22s0 33w1 14s0 2,5 24,0 17,5 7,00
32 II Cristian Andrei 532 ROU 19s½ 16w0 22s1 29w½ 24s½ 18w0 21s0 2,5 23,5 17,0 8,25
33 II Ungureanu Florin 1627 ROU 18w0 24s0 34w1 17s0 28w½ 31s0 -1 2,5 19,0 14,0 5,75
34 Radu Sergiu 401 ROU 23s0 14w0 33s0 -1 36w½ 27s- 38w1 2,5 17,0 11,5 5,00
35 II Banu Florin 1761 ROU 1s0 26w½ 27w1 18s0 21w½ 20s0 28w- 2,0 25,5 16,5 5,75
36 II Ciutacu Silviu-Florin 500 ROU 13w0 20s½ 14w0 34s½ 38s½ 29w0 2,0 21,5 16,0 4,75
37 III Capusneanu Claudia-Mihaela 1481 ROU 10s½ 30w0 25s0 38w½ 28s½ 26w0 2,0 21,5 15,5 5,25
38 II Capatina Bogdan 529 ROU 9s0 29w0 21s½ 22w0 37s½ 36w½ 34s0 1,5 21,0 14,5 3,75
39 I Smarandoiu Adrian-Ion
Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1  TB2  TB3
1 I Voicu Gabriel 771 ROU 10w1 4s1 11w1 9s1 3w1 7s½ 6w1 6,5 31,5 22,5 29,25
2 III Halip Alexandru 499 ROU 29w1 7s½ 3w½ 10s½ 8w1 22s1 9w1 5,5 27,0 20,0 20,25
3 III Maris Eduard-Florian 497 ROU 21s½ 20w1 2s½ 22w1 1s0 16w1 13s1 5,0 29,5 20,0 18,75
4 II Petrescu Cristian 500 ROU 28s1 1w0 15s1 14w1 7w0 21s1 10w1 5,0 28,0 19,5 17,00
5 II Brudiu Eduard-Narcis 416 ROU 24w1 6w1 9s0 8s½ 26w1 10s½ 7w1 5,0 27,5 20,0 19,25
6 II Codreanu Alex-Cosmin 536 ROU 34w1 5s0 31w1 11s1 21w1 9s1 1s0 5,0 25,0 18,0 13,50
7 I Popa Gabriel 648 ROU 23s1 2w½ 13s½ 18w1 4s1 1w½ 5s0 4,5 32,5 23,0 19,50
8 II Axin Andrei 578 ROU 27s1 15w½ 12s½ 5w½ 2s0 26w1 14s1 4,5 27,5 19,5 15,50
9 I Prajovschi Liviu 637 ROU 14w1 18s1 5w1 1w0 13s1 6w0 2s0 4,0 33,5 23,5 16,50
10 Cialacu Alexandru 413 ROU 1s0 19w1 33s1 2w½ 12s1 5w½ 4s0 4,0 31,0 23,0 14,25
11 III Istrate Vlad-Alexandru 488 ROU 16s1 22w1 1s0 6w0 23s0 28s1 21w1 4,0 26,5 18,0 12,00
12 Strat Bogdan 402 ROU 20w1 26s½ 8w½ 15s½ 10w0 19w1 18s½ 4,0 25,5 18,5 14,25
13 II Ichim Ioana-Andreea 508 ROU 19w1 30s1 7w½ 21s½ 9w0 23s1 3w0 4,0 25,0 18,0 12,25
14 Crisan Andrei 402 ROU 9s0 28w1 30w1 4s0 15w1 18s1 8w0 4,0 25,0 18,0 11,50
15 III Coticeru Dragos-Ionut 441 ROU 33w1 8s½ 4w0 12w½ 14s0 29s1 23w1 4,0 24,0 17,5 10,75
16 Mihai Cristian 401 ROU 11w0 34s1 18w0 24s1 20w1 3s0 22w1 4,0 22,5 17,0 10,00
17 III Crisan Gabriel 426 ROU 30s0 21w0 19s0 34w1 25s1 32w1 24s1 4,0 16,5 12,5 8,00
18 III Radulescu Vlad-Andrei 492 ROU 32w1 9w0 16s1 7s0 29w1 14w0 12w½ 3,5 24,5 18,0 10,00
19 Florea Anca 401 ROU 13s0 10s0 17w1 33w1 12s0 28w1 3,5 22,5 17,0 9,25
20 II Isfan Ioan-Marius 610 ROU 12s0 3s0 25w1 33w½ 16s0 30w1 26s1 3,5 21,5 15,0 7,75
21 Grigoras Marius-Andrei-Cosmin 401 ROU 3w½ 17s1 26w1 13w½ 6s0 4w0 11s0 3,0 29,5 22,0 11,00
22 II Bratu Ioan-Valentin 592 ROU 31w1 11s0 29w1 3s0 28w1 2w0 16s0 3,0 24,5 17,0 6,00
23 III Turtoi Robert-Stefan 404 ROU 7w0 29s0 24w1 32s1 11w1 13w0 15s0 3,0 23,5 17,0 9,00
24 Uzuneanu Gabriela 401 ROU 5s0 25w1 23s0 16w0 31s1 33s1 17w0 3,0 22,0 15,5 6,00
25 Ciubar Mihai-Alexandru 401 ROU 26w0 24s0 20s0 -1 17w0 34s1 29w1 3,0 17,0 12,5 5,00
26 II Matei Ana-Maria 522 ROU 25s1 12w½ 21s0 31w1 5s0 8s0 20w0 2,5 24,5 17,5 6,50
27 Biris Mara-Alexia 401 ROU 8w0 33s0 28w0 29s0 34s½ 31w1 32s1 2,5 14,5 9,5 4,25
28 Florea George 401 ROU 4w0 14s0 27s1 30w1 22s0 11w0 19s0 2,0 24,0 17,0 4,50
29 Gherasim Dragos-Octavian 401 ROU 2s0 23w1 22s0 27w1 18s0 15w0 25s0 2,0 24,0 16,0 5,50
30 Toma Eduard-Andrei 401 ROU 17w1 13w0 14s0 28s0 32w0 20s0 34w1 2,0 20,0 15,5 4,50
31 Basno Ana-Maria 401 ROU 22s0 32w1 6s0 26s0 24w0 27s0 33w1 2,0 19,5 13,0 3,50
32 Manu Bianca 401 ROU 18s0 31s0 34w1 23w0 30s1 17s0 27w0 2,0 17,5 13,0 2,50
33 Surdu Maria-Valentina 401 ROU 15s0 27w1 10w0 20s½ 19s0 24w0 31s0 1,5 22,5 16,5 4,25
34 Cialacu Edward-Cristian 401 ROU 6s0 16w0 32s0 17s0 27w½ 25w0 30s0 0,5 22,0 15,0 1,25

Annotation:

Posted in Membrii clubului, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Nationale | Leave a Comment »

 
diva din tine

Fii femeia pe care ti-o doresti!

Şiraguri de gânduri

gânduri înşirate pe aţa vieţii... din Bucuresti

Dorian`S Blog Suburbia iBraila

O soțietate fără prințipuri carevasăzică că nu le are

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

andrei plimbarici

Calatorind Descoperi

Elena Elly Coman

La zi cu stirile locale si nationale

Illusion's Street

străduţa mea de iluzii

Personalitate autentica

Prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat iubit pentru ceea ce nu sunt.

Matt on Not-WordPress

Stuff and things.

Iluzia timpului in cinema

”De ce ne putem aminti trecutul, insa nu ne putem aminti viitorul ?” - Stephen Hawking

Bisofficiallan

World in your eyes!

Hiking Photography

Beautiful photos of hiking and other outdoor adventures.

iPlayooChess

Blog on How to Teach and Learn Chess and Improve Board Vision Using Contacts Method

הִפּוּכוֹפֹּה - יצירה פלינדרומית

שירה, פרוזה וריבועי קסם פלינדרומיים; פלינדרומים אקטואליים (פוליטיים-חברתיים)

BRAILA CHIREI

publicatie online de stiri din toate domeniile, comentarii

%d blogeri au apreciat asta: