Sah Micul Print Braila

"Nu cunosti decat lucrurile pe care le imblanzesti,spuse vulpea.Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic .Cumpara lucruri de-a gata de la negustori.Dar,cum nu exista negustori de prieteni,oamenii nu mai au prieteni.Daca vrei un prieten,imblanzeste-ma!"semper fidelis

Simultan de sah cu Maestrul Teodorescu Ion din Galati

Posted by Preda Iulian pe 10 ianuarie 2011


Maestrul Teodorescu Ion a acceptat invitatia clubului Micul Print Braila sa acorde un simultan de sah copiilor si juniorilor clubului nostru.Aceasta actiune va avea loc in luna februarie la sediul clubului nostru din Braila.

Reclame

4 răspunsuri to “Simultan de sah cu Maestrul Teodorescu Ion din Galati”

 1. Regele Alb said

  Domnul Teodorescu este Candidat de Maestru nu Maestru.
  Mai are de muncit pana la titlul de Maestru 🙂

  Apreciază

 2. Exact.Totusi, se pare ca atat el cat si Gilea ar fi avut destule norme candva, insa nu si-au cerut titlul la timp si Federatia a pierdut socoteala.

  Apreciază

  • sahmiculprintbraila said

   Perfect de acord cu Regele alb dar cand copiii,juniori si chiar noi intre noi ne adresam unui sahist gen Teodorescu cu apelativul „Maestre” nu vad unde este problema.Dimpotriva este o forma de respect pt orele petrecute la tabla de joc si cu siguranta ei ar merita mult mai mult daca timpul fizic le-ar permite.In „Adevarul de seara’ din Braila pe 7 ianuarie a aparut un articol cu un sahist elev de la un club(…)copilul respectiv spune ca rezultatul sau se datoreaza maestrului sau care de fapt nu este Maestru ci doar Candidat de Maestru! Dupa parerea mea Galea Lucian la forta de joc actuala este M.F. cu siguranta. Va doresc numai bine si multe norme de acum inainte.

   Apreciază

 3. UN SALUT TUTUROR PRIETENILOR MEI SAHISTI ,CHIAR SI CELOR CARE SUNT DESTEPTI CITEODATA,referitor la pietrele aruncate in balta de unu,nu ma apuc sa le scot eu acum,IN CEEA CE PRIVESTE SAHUL BRAILEAN SE POT BAZA PE MINE IN TOATE ACTIUNILE LOR, MAI ALES IN CELE IN CARE AM PROMIS SPRIJIN FINANCIAR , TRANSPORT SAU PREZENTA . VOI SUSTINE UN SIMULTAN DE SAH CU MICUTII DE LA CLUBUL DE SAH MICUL PRINT BRAILA VALOROSUL PROFESOR DE SAH IULIAN PREDA SAU DL MAESTRU DE SAH DOROFTEI NICOLAE DE LA CLUBUL DE SAH FAIR PLAY BRAILA ,OAMENI DE CARACTER PE CARE II PRETUIESC .

  Apreciază

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

 
Şiraguri de gânduri

gânduri înşirate pe aţa vieţii

Dorian`S Blog Suburbia iBraila

O soțietate fără prințipuri carevasăzică că nu le are

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

andrei plimbarici

Calatorind Descoperi

Elena Elly Coman

La zi cu stirile locale si nationale

Illusion's Street

străduţa mea de iluzii

Personalitate autentica

Prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat iubit pentru ceea ce nu sunt.

Iluzia timpului in cinema

”De ce ne putem aminti trecutul, insa nu ne putem aminti viitorul ?” - Stephen Hawking

Bisofficiallan

World in your eyes!

Hiking Photography

Beautiful photos of hiking and other outdoor adventures.

iPlayooChess

Blog on How to Teach and Learn Chess and Improve Board Vision Using Contacts Method

הִפּוּכוֹפֹּה - יצירה פלינדרומית

שירה, פרוזה וריבועי קסם פלינדרומיים; פלינדרומים אקטואליים (פוליטיים-חברתיים)

BRAILA CHIREI

publicatie online de stiri din toate domeniile, comentarii

Mondnews24

Mondnews24 - Stiri

%d blogeri au apreciat asta: