Sah Micul Print Braila

"Nu cunosti decat lucrurile pe care le imblanzesti,spuse vulpea.Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic .Cumpara lucruri de-a gata de la negustori.Dar,cum nu exista negustori de prieteni,oamenii nu mai au prieteni.Daca vrei un prieten,imblanzeste-ma!"semper fidelis

Archive for Mai 2011

Concurs de sah la Selgros Galati 4-5 iunie

Posted by Preda Iulian pe 30 Mai 2011


In week-end care urmeaza este programat la Galati un nou concurs de sah pentru copiii pana in 9 ani.

care va avea loc in zilele de 4-5 iunie in parcarea acoperita a supermarchetului SELGROS GALATI cu incepere de la ora 09.00 si  se adreseaza copiilor cu varste cuprinse intre 5 si 9 ani.

Premiile se vor acorda pe categorii de varsta

COPII<2002

TROFEU- CUPA+DIPLOMA+150 lei

LOCUL I- MEDALIE AUR + DIPLOMA+120lei

LOCUL II- MEDALIE ARGINT+DIPLOMA+100lei

LOCUL III- MEDALIE BRONZ +DIPLOMA+ PREMIU SPECIAL

COPII<2004

TROFEU- CUPA+DIPLOMA+150 lei

LOCUL I- MEDALIE AUR + DIPLOMA+120lei

LOCUL II- MEDALIE ARGINT+DIPLOMA+100lei

LOCUL III- MEDALIE BRONZ +DIPLOMA+ PREMIU SPECIAL

Toti copii vor primi surprize dulci!

TAXA DE PARTICIPARE  30 lei.                       CS Micul Print va fi prezent la acest mini-concurs cu 5 jucatori: Coticeru Dragos – loc 4 la B8 Campionatul National,Balan Paul8 ani, Tudorache Tristan 6 ani, Mocanu Victor 8 ani,Dinca Dorin 8 ani.    

Posted in 1, Jucatori celebri, Membrii clubului, Micul Print BR, PROGRAM CLUB | Leave a Comment »

Concurs de sah rapid 11-12 iunie

Posted by Preda Iulian pe 30 Mai 2011


In zilele de 11 – 12 iunie la Cercul Militar Braila va fi organizat un concurs de sah pentru juniori si seniori .Ritmul de joc este de 30 min/jucator,7 runde .Inscrierile si prima runda vor avea loc la ora 14. Se vor acorda premii la locurile 1-3 si alte premii speciale la loc 1 pentru categoria III-a,II-a si NC . Relatii si inscrieri la dl.Preda Iulian 0742042111

Posted in 1, Adresa, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Braila | Etichetat: | Leave a Comment »

CS Micul Print participa la „Calutul de Fildes”

Posted by Preda Iulian pe 30 Mai 2011


 

In zilele de 27-29 mai la Hotel Traian s-a desfasurat un puternic concurs de sah  rezervat copiiilor si juniorilor pana in 12 ani. Clubul nostru a participat cu 4 sportivi :Chiujdea Cristi 8 ani,categ.II-a, Dumbrava Iulian 11 ani,categ III-a, Tudorache Tristan 5 ani, NC si Coticeru Dragos ,categ I-a el fiind si primul cu rating dintre braileni pe lista participantilor. La acestconcurs sunt inscrisi 53 de copii de la cluburi din Bucuresti,Ploiesti,Constanta,Galati,Vrancea,Valcea,Pitesti,Cernavoda si Brasov.Acest concurs a fost unul dintre cele mai reusite turnee organizate la Braila pentru copiii in ultimii ani. Organizatorii s-au ocupat in cele 3 zile de concurs cu profesionalism si obiectivitate de toate aspectele sportive ,toate detaliile legate de turneu au fost rezolvate cu promptitudine.Un turneu de nota 10!!  Coticeru Dragos a reusit performanta de a termina pe locul 7 in clasamentul general cu 5 pct,el fiind de fapt si primul dintre copiii braileni participanti in concurs. Chiujdea Cristian a ocupat locul 2 la baieti 8 ani,Tristan Tudorache a primit din partea arbitrilor diploma si premiu pentru debut. Printre premianti s-a aflat si Iulian Dumbrava la baieti 12 ani.

Posted in Membrii clubului, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Braila | Leave a Comment »

Coticeru Dragos -loc 2 la grupa 8 ani,Balan Paul loc 2 la grupa incepatori

Posted by Preda Iulian pe 23 Mai 2011


In week-end 20-22 mai s-a disputat la Galati o noua editie a Trofeului SahClub Galati la care au participat si un nr de 9 sportivi de la CS Micul Print Braila. In concursul rezervat copiilor si juniorilor au participat 51 de sportivi de la cluburi din Braila,Buzau,Tulcea,Sibiu,Galati.Cei 9 sportivi care au facut deplasarea la acest concurs sunt : Coticeru Dragos – 4,5 pct – loc 2 la grupa 8ani -cupa,medalie,diploma   Balan Paul – 3,5 pct loc 2 la incepatori -cupa ,medalie,diploma, Arsene Teodora -1 pct diploma de participare ,Dinca Dorin 1,5 pct -diploma de participare ,Tudorache Tristan -2 pct -diploma de participare,Chivu Alexandru – 2pct -diploma de participare ,Mocanu Victor – 2,5 pct -diploma de participare,Dumbrava Iulian -2,5 pct -diploma de participare,Trambitaru Cornelia – 4 pct diploma de participare.

Final Ranking crosstable after 7 Rounds

Rk.   Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Popa Gabriel 1556 ROU 33w1 16s1 5w1 2s½ 10w1 6s1 7w1 6.5 23.5 32.5 29.50
2 I Prajovschi Liviu 1521 ROU 40s1 14w1 17s1 1w½ 4s½ 8w1 5s1 6.0 23.0 32.0 26.25
3 III Vatra Vlad 1263 ROU 30s1 11w½ 13s0 35w1 17s1 10s1 9w1 5.5 20.5 28.0 21.75
4 II Halip Alexandru 1464 ROU 39w1 7s½ 12w1 9s1 2w½ 5s0 16w1 5.0 23.0 31.5 21.00
5 II Isfan Ioan-Marius 1427 ROU 49s1 19w1 1s0 24w1 13s1 4w1 2w0 5.0 22.0 29.0 16.50
6 II Axin Andrei 1439 ROU 36s1 21w1 8s1 13w0 20s1 1w0 14s1 5.0 21.0 30.5 20.00
7 III Grigoras Marius-Andrei-Cosmin 1313 ROU 32s1 4w½ 24s½ 11w1 15s1 14w1 1s0 5.0 21.0 30.5 20.00
8 II Cialacu Alexandru 1360 ROU 44w1 31s1 6w0 19s1 16w1 2s0 21w1 5.0 20.5 28.5 17.50
9 I Coticeru Dragos-Ionut 1593 ROU 26s1 20w1 15s½ 4w0 25s1 13w1 3s0 4.5 20.5 29.5 17.00
10 II Codreanu Alex-Cosmin 1459 ROU 50s1 24w½ 25s1 15w1 1s0 3w0 26s1 4.5 19.5 29.0 15.50
11 II Radulescu Vlad-Andrei 1389 ROU 29w1 3s½ 18w½ 7s0 39w½ 40s1 24s1 4.5 18.0 26.0 15.00
12 I Paiu Andreea 1340 ROU 46s1 22w1 4s0 26w1 14s0 24w½ 25s1 4.5 17.5 24.0 13.50
13 II Matei Ana-Maria 1459 ROU 42w1 25s½ 3w1 6s1 5w0 9s0 18w½ 4.0 22.0 30.0 16.75
14 II Strat Bogdan 1336 ROU 48w1 2s0 28w1 27s1 12w1 7s0 6w0 4.0 21.0 28.0 12.00
15 II Vlad Radu-Mihai 1438 ROU 28w1 23s1 9w½ 10s0 7w0 33s½ 37w1 4.0 19.5 27.5 14.25
16 II Gheorghita Adrian 1336 ROU 35s1 1w0 48s1 40w1 8s0 19w1 4s0 4.0 19.5 27.0 10.50
17   Ghimpu Samuel-Timotei 1365 ROU 27s1 34w1 2w0 18s½ 3w0 39s1 22s½ 4.0 19.0 27.5 12.25
18 II Trimbitaru Cornelia 1264 ROU 37w1 11s½ 17w½ 24s0 32w1 13s½ 4.0 18.0 25.5 14.75
19 III Crisan Gabriel 1263 ROU 52w1 5s0 41w1 8w0 35s1 16s0 34w1 4.0 18.0 25.5 11.50
20 II Bratu Ioan-Valentin 1337 ROU 38w1 9s0 36w1 34s1 6w0 21s0 33w1 4.0 17.5 25.0 11.50
21 III Mihai Cristian 1275 ROU 41w1 6s0 27w0 38s1 42w1 20w1 8s0 4.0 17.0 24.5 11.50
22   Tudose Matei-Ovidiu 1201 ROU -1 12s0 33w½ 42s½ 34w1 23s½ 17w½ 4.0 17.0 24.0 13.25
23   Macovei David-Sebastian 1270 ROU 45s1 15w0 35s0 48w1 41s½ 22w½ 36s1 4.0 13.5 18.5 8.50
24   Ionita Angel 1296 ROU 51w+ 10s½ 7w½ 5s0 18w1 12s½ 11w0 3.5 22.5 30.5 14.00
25 III Crisan Andrei 1290 ROU 43s1 13w½ 10w0 33s1 9w0 28s1 12w0 3.5 19.5 26.0 10.50
26 III Manole Mario-Andretti 1235 ROU 9w0 44s1 31w1 12s0 27w½ 41s1 10w0 3.5 18.0 24.5 9.50
27   Balan Paul 1201 ROU 17w0 52s+ 21s1 14w0 26s½ 36w0 42s1 3.5 17.0 23.5 11.25
28   Florea Anca 1207 ROU 15s0 45w1 14s0 30s1 25w0 43w1 3.5 16.5 22.0 8.75
29   Balan Eduard-Mihai 1201 ROU 11s0 30w0 46s1 31w½ 37s0 38s1 41w1 3.5 15.0 21.0 8.25
30   Stefan Vlad-Florentin 1201 ROU 3w0 29s1 34s0 28w0 49w1 42s½ 39w1 3.5 15.0 21.0 7.75
31   Surdu Maria-Valentina 1201 ROU 37s1 8w0 26s0 29s½ 33w0 48w1 44s1 3.5 15.0 21.0 7.75
32   Dobrin Ionut-Alexandru 1201 ROU 7w0 42s½ 39w0 46s1 44w1 18s0 40w1 3.5 13.5 20.0 7.25
33   Uzuneanu Gabriela 1223 ROU 1s0 46w1 22s½ 25w0 31s1 15w½ 20s0 3.0 18.5 26.5 8.75
34   Lepadatu Teodor 1247 ROU 47s1 17s0 30w1 20w0 22s0 35w1 19s0 3.0 18.0 23.5 8.00
35   Coca Cristi-Iulian 1201 ROU 16w0 39s1 23w1 3s0 19w0 34s0 45w1 3.0 17.5 24.5 8.00
36   Onel Cristian 1208 ROU 6w0 43s1 20s0 41w0 45w1 27s1 23w0 3.0 15.5 22.0 6.50
37 III Sarighioleanu Sebastian-Lauren 1257 ROU 31w0 18s0 38w0 49s1 29w1 44s1 15s0 3.0 15.5 20.0 6.00
38   Cialacu Edward-Cristian 1201 ROU 20s0 40w0 37s1 21w0 47s1 29w0 -1 3.0 15.0 20.5 7.00
39   Dumbrava Iulian 1220 ROU 4s0 35w0 32s1 43w1 11s½ 17w0 30s0 2.5 18.5 25.5 7.75
40   Florea George 1222 ROU 2w0 38s1 47w1 16s0 11w0 32s0 2.5 18.0 25.5 5.25
41   Mocanu Victor 1201 ROU 21s0 49w1 19s0 36s1 23w½ 26w0 29s0 2.5 18.0 22.5 5.50
42   Macovei Alexandru-Fabian 1219 ROU 13s0 32w½ 49s1 22w½ 21s0 30w½ 27w0 2.5 17.5 22.0 5.75
43   Mihai Florin 1201 ROU 25w0 36w0 -1 39s0 48s½ 47w1 28s0 2.5 12.5 17.0 4.00
44   Brasoveanu Rares-George 1201 ROU 8s0 26w0 45s1 47w1 32s0 37w0 31w0 2.0 15.0 21.5 3.00
45   Nichitov Mario-Ionut 1201 ROU 23w0 28s0 44w0 -1 36s0 46w1 35s0 2.0 13.0 18.5 3.00
46   Chivu Alexandru-Gabriel 1201 ROU 12w0 33s0 29w0 32w0 -1 45s0 48s1 2.0 12.5 18.0 2.50
47   Tudorache Tristan 1201 ROU 34w0 -1 40s0 44s0 38w0 43s0 49w1 2.0 11.5 15.0 2.00
48   Dinca Dorin 1201 ROU 14s0 50w+ 16w0 23s0 43w½ 31s0 46w0 1.5 16.0 21.5 2.00
49   Arsene Gina-Teodora 1201 ROU 5w0 41s0 42w0 37w0 30s0 -1 47s0 1.0 13.0 18.5 0.50
50 III Radu Vlad-Stefanut 1219 ROU 10w0 48s- -0 -0 -0 -0 -0 0.0 12.5 18.0 0.00
51   Gherasim Dragos-Octavian 1201 ROU 24s- -0 -0 -0 -0 -0 -0 0.0 12.5 17.5 0.00
52   Radu Dragos

Posted in Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Nationale | Leave a Comment »

Concurs de sah pentru juniori si seniori 11- 12 iunie

Posted by Preda Iulian pe 20 Mai 2011


In zilele de 11,12 iunie la Cercul Militar Braila se va disputa un concurs de sah activ (30 min pt.jucator) la care sunt invitati juniori,seniori din Braila si Galati. Concursul este organizat de CS Micul Print Braila in colaborare cu Cercul Militar -comandant dl. Lt.Col.(rez) Cezar Postelnicu. Inscrierile si sedinta tehnica are loc pe 11 iunie ora 14. Prima runda ora 14.15 min.Se vor juca 7 runde sistem elvetian. Se vor acorda premii speciale pentru loc 1. NC -diploma si medalie,loc 1. cat.III – diploma si medalie, loc 1. cat.II – diploma si medalie. loc 1 fete -diploma si medalie.

Posted in Adresa, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Nationale | Leave a Comment »

Cupa „Bunul Samaritean ” sah activ- clasament dupa 5 etape

Posted by Preda Iulian pe 20 Mai 2011


In fiecare luna CS Micul Print organizeaza pentru membrii clubului sau un concurs de sah activ ( 30 minute pt fiecare jucator ) urmand ca in luna decembrie sa se dispute finala.In aceasta finala vor intra primii 8 jucatori clasati dupa 11 etape. Clasamentul dupa 5 etape arata astfel :

1.Coticeru Dragos – 30 pct

2.Dumbrava Iulian  – 19,5 pct

3. Balan Paul          – 11 pct

4.Chiujdea Cristian  – 9,5 pct

5.Ciutacu Silviu       – 7 pct

6.Rosculet Andrei   – 3 pct

7.Dragomir Robert  – 3 pct

8.Gherasim Bogdan  – 3 pct

9.Mocanu Mihai        – 2,5 pct

10.Chivu Alexandru   –  2,5 pct

11.Arsene Teodora   – 2,5 pct

12.Colt Sebastian   –    2,5 pct

13.Tudorache Tristan   – 2 pct

14.Mocanu Victor       – 2 pct

15.Dinca Dorin             – 2 pct

16.Vasile Mihai            – 1 pct

17.Chiriac George       – 1 pct  

Posted in Bunul Samaritean | Leave a Comment »

CS „Micul Print” la Trofeul Sah club Galati

Posted by Preda Iulian pe 20 Mai 2011


In perioada 20 – 22 mai 9 sportivi legitimati ai clubului „Micul Print” din Braila vor participa la un concurs de sah organizat de Sah Club Galati – condus de dl.Galea Lucian. Cei 9 sportivi sunt : Coticeru Dragos – cat.I civ 1593,Dumbrava Iulian cat.III -civ 1222,Dinca Dorin NC1201 ,Balan Paulcat.III 1219 , Gherasim Bogdan – NC1201 ,Chivu Alexandru – NC1201 ,Arsene Teodora NC 1201 ,Mocanu Victor NC 1201 si Trambitaru Cornelia cat.II 1264.     Lista cu participantii si rezultatele poate fi urmarita pe www.chess-results.com        Programul competitiei pentru copiii incepe pe 20.05 ora 16.00 cu sedinta tehnica urmat de primele 2 runde. Concursul se disputa la 61 minute pentru fiecare jucator pe parcursul a 7 runde sistem elvetian. Reamintim ca la editia din luna martie Coticeru Dragos a ocupat loc 1 la grupa 8 ani,Chiujdea Cristi loc 3 la grupa 8 ani si Dumbrava Iulian loc 2 la grupa Neclasificati.

Posted in 1, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Nationale | Leave a Comment »

Trofeul „Sah Club Galati „16-22 mai

Posted by Preda Iulian pe 16 Mai 2011


 

organizeaza

Trofeul “SAH CLUB” Galati

EDITIA II-a

16-22 MAI 2011

 

A. TURNEU DE SENIORI CU TRIMITERE FIDE SI F.R.SAH 16-22 Mai

B. TURNEU DE JUNIORI SUB 12 ANI CU TRIMITERE LA F.R.SAH pentru calculul coeficientului CIV si norme de clasificare. 20-22 Mai

1. SALA DE JOC: CANTINA-RESTAURANT Nr. 1 din complexul studentesc.

2. Ritm de joc: Turneul A 90 min / 40 mutari + 15 min / KO + 30 sec / mutare

Turneul B 75 min de jucator pentru toata partida

3. PROGRAM Turneul A 9 RUNDE SISTEM ELVETIAN

ZIUA DATA ORA turneu A ACTIVITATE
Luni 16 mai 16,00 SEDINTA TEHNICA
Luni 16 mai 16,15 RUNDA 1
Marti 17 mai 10,00 RUNDA 2
Marti 17 mai 16,00 RUNDA 3
Miercuri 18 mai 16,00 RUNDA 4
Joi 19 mai 10,00 RUNDA 5
Joi 19 mai 16,00 RUNDA 6
Vineri 20 mai 16,00 RUNDA 7
Sambata 21 mai 16,00 RUNDA 8
Duminica 22 mai 10,00 RUNDA 9
Duminica 22 mai 15,00 FESTIVITATEA DE PREMIERE

 

PROGRAM Turneul B 7 RUNDE SISTEM ELVETIAN

VINERI 20 mai ora 16,00 Sedinta tehnica si Runda 1

ora 18,30 Runda 2

SAMBATA 21 mai ora 10,00 Runda 3

ora 12,30 Runda 4

ora 16,00 Runda 5

DUMINICA 22 mai ora 10,00 Runda 6

ora 12,30 Runda 7

4. TAXA DE PARTICIPARE

Turneul A :

SENIORI –- 60 LEI

JUNIORI, VETERANI PESTE 60 ANI –- 45 LEI

Turneul B :

COPII SI JUNIORI –- 35 LEI. .

5. PREMII: (exprimate in lei)

TURNEUL A

LOCUL 1 1700 + cupa ELO SUB 2200 JUNIORI < 20 ANI

LOCUL 2 1400 + cupa LOCUL 1 200 LOCUL 1 200

LOCUL 3 1000 + cupa

LOCUL 4 600 ELO SUB 2000 JUNIORI < 16 ANI

LOCUL 5 500 LOCUL 1 200 LOCUL 1 200

LOCUL 6 400

LOCUL 7 300 ELO SUB 1800 VETERANI > 60

LOCUL 8 200 LOCUL 1 200 LOCUL 1 200

FEMININ

LOCUL 1 200

Premiile pe categorii se acorda daca sunt minim 7 jucatori la categoria respectiva.

Premiile sunt impozabile, nu sunt cumulabile şi se împart în sistem HORT în caz de egalitate la locurile anunţate cu premii.Premiile sunt garantate la 50 de participanti.

Se pot acorda 2 Bye (remiza) in primele 6 runde.

TURNEUL B

CLASAMENT GENERAL

LOCUL 1 250 + cupa + medalie

LOCUL 2 200 + cupa + medalie

LOCUL 3 150 + cupa + medalie

LOCUL 4 120

LOCUL 5 100

LOCUL 6 80

CLASAMENT SUB 10 ANI CLASAMENT SUB 8 ANI

LOCUL 1 120 + cupa + medalie LOCUL 1 120 + cupa + medalie LOCUL 2 100 + cupa + medalie LOCUL 2 100 + cupa + medalie

LOCUL 3 80 + cupa + medalie LOCUL 3 80 + cupa + medalie

CLASAMENT FETE PE CATEGORII

LOCUL 1 fete sub 12 ani 70 + cupa + medalie

LOCUL 1 fete sub 10 ani 70 + cupa + medalie

LOCUL 1 fete sub 8 ani 70 + cupa + medalie

CLASAMENT JUCATORI CIV 1201 (INCEPATORI)

LOCUL 1 70 + cupa + medalie

LOCUL 2 70 + cupa + medalie

LOCUL 3 70 + cupa + medalie

Premiile nu sunt cumulabile si se vor acorda in ordinea afisata in prospect.

Se pot acorda 2 Bye (remiza) in primele 5 runde. Premiile sunt garantate la 50 de participanti.

TOTI COPIII VOR PRIMI DIPLOMA DE PARTICIPARE

Informatii si rezervari : Gilea Lucian 0749 052 523

Detalii şi rezultate se vor putea urmări pe site-urile www.sahgalati.com , www.chess-results.com & www.frsah.ro

Parteneri MEDIA:

Viata Libera Galati Vox TV Galati

Adevarul de Seara Galati Monitorul de Galati

Sponsori

 

S.C. BABY STAR COM IMPEX S.R.L.

ROMPRIMA S.R.L.

C.I.A.D.O. Galati  

Posted in Adresa, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Nationale | Leave a Comment »

Cupa „Bunul Samaritean ” – etapa V-a

Posted by Preda Iulian pe 14 Mai 2011


 

Astazi 14 mai a inceput la sediul clubului „Micul Print’ un concurs de sah cu caracter amical, etapa a V-a din cadrul turneului de sah Cupa „Bunul Samaritean„la care participa un numar de 15 sportivi.Se joaca la 30 minute pt fiecare jucator,sistem elvetian,5 runde.Pe primele locuri dupa cele 3 runde se claseaza: Coticeru Dragos 3 pct,Chiujdea Cristian 3 pct,Chivu Alexandru 2,5 pct si Dumbrava Iulian 2pct.Pentru cei mai multi dintre ei acest concurs reprezinta primul contact cu ritmul de joc impus de ceasul de control,acomodarea la noi reguli de joc asemanatoare unui concurs oficial,si totodata acumularea de cat mai multe puncte pentru clasamentul final. Clasamentul in acest moment arata astfel :

1.Coticeru Dragos – I 1593 civ – 25 pct / 4 turnee

2.Dumbrava Iulian – III 1220 civ – 16,5 pct / 4 turnee

3.Ciutacu Silviu – II 1354 civ – 7 pct /1 turneu

4.Balan Paul – III 1219 civ – 7 pct / 4 turnee

5.Chiujdea Cristian – II 1347 civ – 5,5 pct /2 turnee

6.Rosculet Andrei – NC 1201 civ – 3 pct / 1 turneu

7.Mocanu Mihai – III – 1220 civ – 2,5 pct / 1 turneu

Posted in 1, Adresa, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Braila | Leave a Comment »

Lista primii 10 sportivi ai CS Micul Print Braila- Mai 2011

Posted by Preda Iulian pe 14 Mai 2011


 

1.Mures Cristian – CM 2260

2.Preda Iulian – I 1848

3.Pantazi Leonard – II 1711

4.Coticeru Dragos – I 1593

5.Anghel Florin – CM 1588

6.Birgaoanu Acaei-Ioan -II 1378

7.Ciutacu Silviu – II 1354

8.Chiujdea Cristian – II 1347

9.Blanaru Ciprian – II 1336

10.Buzatu Valentin – I 1294     Totodata in noua lista civ editata de FRSAH apar cu categoria III-a Ciutacu Stanel civ 1255 si Dumbrava Iulian categoria III,civ 1220 !

Posted in 1, Membrii clubului, Micul Print BR | Leave a Comment »

 
diva din tine

Fii femeia pe care ti-o doresti!

Şiraguri de gânduri

gânduri înşirate pe aţa vieţii... din Bucuresti

Dorian`S Blog Suburbia iBraila

O soțietate fără prințipuri carevasăzică că nu le are

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

andrei plimbarici

Calatorind Descoperi

Elena Elly Coman

La zi cu stirile locale si nationale

Illusion's Street

străduţa mea de iluzii

Personalitate autentica

Prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat iubit pentru ceea ce nu sunt.

Matt on Not-WordPress

Stuff and things.

Iluzia timpului in cinema

”De ce ne putem aminti trecutul, insa nu ne putem aminti viitorul ?” - Stephen Hawking

Bisofficiallan

World in your eyes!

Hiking Photography

Beautiful photos of hiking and other outdoor adventures.

iPlayooChess

Blog on How to Teach and Learn Chess and Improve Board Vision Using Contacts Method

הִפּוּכוֹפֹּה - יצירה פלינדרומית

שירה, פרוזה וריבועי קסם פלינדרומיים; פלינדרומים אקטואליים (פוליטיים-חברתיים)

BRAILA CHIREI

publicatie online de stiri din toate domeniile, comentarii

%d blogeri au apreciat asta: