Sah Micul Print Braila

"Nu cunosti decat lucrurile pe care le imblanzesti,spuse vulpea.Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic .Cumpara lucruri de-a gata de la negustori.Dar,cum nu exista negustori de prieteni,oamenii nu mai au prieteni.Daca vrei un prieten,imblanzeste-ma!"semper fidelis

C.S.Micul Print Braila – fabrica de Campioni – Nedelcu Teodor-Cosmin locul 1 cu maxim de puncte

Posted by Preda Iulian pe 3 martie 2013


In acest week-end la Galati s-a desfasurat o noua editie a Cupei de Primavara la sah clasic pt copii si juniori la care clubul nostru a fost reprezentat cu cinste si onoare de sportivii: Nedelcu Teodor-Cosmin 6ani,Burtea Stefan 8 ani si Giugiuc Andrei 6 ani.La grupa de  copii  10 ani la care au participat pe primul loc s-a clasat jucatorul nostru Nedelcu Cosmin -cu un rezultat de  exceptie si neasteptat de bun astfel cu o runda inaintea ultimei confruntari fiind declarat castigator al concursului.Cu atat mai mult rezultatul sau este de apreciat in conditiile in care a intalnit  adversari de varste mai mari .Seriozitatea,pasiunea si dorinta de castig a celor 3 jucatori a demonstrat plus valoare fata de adversarii intalniti.In acelasi timp Stefan Burtea Locul 2-in clubul nostru de doar 2-3 luni si-a insusit foarte bine procedeele tehnico-tactice repetate la cursuri si cu o memorie iesita din comun l-au propulsat pe locul 2 in acest concurs.Derby-ul concursului a avut loc in runda 6-a cand putin a lipsit ca Stefan sa castige partida,dar Cosmin motivat de cele 7 puncte puse in joc a inclinat balanta in favoarea sa.A fost o partida cu o anumita incarcatura emotionala si din partea parintilor care i-au sustinut in permanenta si merita felicitati.Celalalt sportiv al nostru – Giugiuc Andrei s-a incadrat foarte bine in atmosfera de concurs si faptul ca a jucat pentru prima data intr-un concurs oficial si-a spus cuvantul.A luptat pentru fiecare punct pus in joc si cu siguranta la urmatoarele concursuri se va remarca prin rezultate.Cele 3,5 pct obtinute au fost peste target-ul sau si locul 18 din 37 jucatori este onorabil si cu siguranta la aceste turnee foarte puternice organizate de SahClub Galati isi va arata potentialul si forta de joc.

Clasamentul final poate fi urmarit la adresa:     http://www.chess-results.com/tnr90191.aspx?art=4&lan=1&fed=ROU&wi=821

Festivitatea de premiere a fost oficiata de dl.Smarandoiu Adrian -Presedintele Sah Club Galati si Galea Lucian -Maestru National-Arbitrul competitiei.

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

 
Şiraguri de gânduri

gânduri înşirate pe aţa vieţii

Dorian`S Blog Suburbia iBraila

O soțietate fără prințipuri carevasăzică că nu le are

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

andrei plimbarici

Calatorind Descoperi

Elena Elly Coman

La zi cu stirile locale si nationale

Illusion's Street

străduţa mea de iluzii

Personalitate autentica

Prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat iubit pentru ceea ce nu sunt.

Iluzia timpului in cinema

”De ce ne putem aminti trecutul, insa nu ne putem aminti viitorul ?” - Stephen Hawking

Bisofficiallan

World in your eyes!

Hiking Photography

Beautiful photos of hiking and other outdoor adventures.

iPlayooChess

Blog on How to Teach and Learn Chess and Improve Board Vision Using Contacts Method

הִפּוּכוֹפֹּה - יצירה פלינדרומית

שירה, פרוזה וריבועי קסם פלינדרומיים; פלינדרומים אקטואליים (פוליטיים-חברתיים)

BRAILA CHIREI

publicatie online de stiri din toate domeniile, comentarii

Mondnews24

Mondnews24 - Stiri

%d blogeri au apreciat asta: