Sah Micul Print Braila

"Nu cunosti decat lucrurile pe care le imblanzesti,spuse vulpea.Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic .Cumpara lucruri de-a gata de la negustori.Dar,cum nu exista negustori de prieteni,oamenii nu mai au prieteni.Daca vrei un prieten,imblanzeste-ma!"semper fidelis

Giugiuc Andrei -Locul 1,Iorga Maria-Patricia Locul 2 la Cupa de Toamna,Galati

Posted by Preda Iulian pe 28 septembrie 2014


Finalul lunii septembrie aduce pentru cel mai titrat club din Braila inca 2 titluri pe podium obtinute la grupa Under 8ani prin Andrei Giugiuc cu 5,5 pct,120 lei si diploma pt locul 1 iar la grupa incepatorilor unde au jucat 42 sportivi din Galati -Antrenori – Jugaru Lucian,Gilea Lucian,Focsani -antrenor Dl.Strambu Mihai,Comuna Corod -Gl -Antrenor Dl.Doros George,Braila – Antrenor – Preda Iulian,echipa CS Micul Print Braila a obtinut locul 2 la fete prin Iorga Patricia-Maria.Acest rezultat foarte bun al sportivilor nostri confirma nivelul si forta de joc pe care le „slefuim”in permanenta in orele de instruire la club.Un joc foarte bun in turneul incepatorilor au avut Stefan Elena care a avut tot 4 pct ca si Patricia dar au fost departajate la criteriul bucholtz,Vasilescu Ciprian -6 ani,joaca in clubul nostru de doar 2 luni,Ion Eduard-Cristian de asemenea in clubul nostru de 3 luni.Speram ca intr-un timp cat mai scurt toti cei care au jucat la incepatori sa faca pasul catre avansati si sa obtina si rezultatele cele mai bune.Un salt valoric il pot face si Lefter Eduard,Tudose Mario.

SAM_8058

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

 
Şiraguri de gânduri

gânduri înşirate pe aţa vieţii

Dorian`S Blog Suburbia iBraila

O soțietate fără prințipuri carevasăzică că nu le are

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

andrei plimbarici

Calatorind Descoperi

Elena Elly Coman

La zi cu stirile locale si nationale

Illusion's Street

străduţa mea de iluzii

Personalitate autentica

Prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat iubit pentru ceea ce nu sunt.

Iluzia timpului in cinema

”De ce ne putem aminti trecutul, insa nu ne putem aminti viitorul ?” - Stephen Hawking

Bisofficiallan

World in your eyes!

Hiking Photography

Beautiful photos of hiking and other outdoor adventures.

iPlayooChess

Blog on How to Teach and Learn Chess and Improve Board Vision Using Contacts Method

הִפּוּכוֹפֹּה - יצירה פלינדרומית

שירה, פרוזה וריבועי קסם פלינדרומיים; פלינדרומים אקטואליים (פוליטיים-חברתיים)

BRAILA CHIREI

publicatie online de stiri din toate domeniile, comentarii

Mondnews24

Mondnews24 - Stiri

%d blogeri au apreciat asta: