Sah Micul Print Braila

"Nu cunosti decat lucrurile pe care le imblanzesti,spuse vulpea.Oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic .Cumpara lucruri de-a gata de la negustori.Dar,cum nu exista negustori de prieteni,oamenii nu mai au prieteni.Daca vrei un prieten,imblanzeste-ma!"semper fidelis

Archive for the ‘Micul Print BR’ Category

CS Micul Print Braila participa cu 13 jucatori la FISCA 23.06-03.07 2017

Posted by Preda Iulian pe 22 Iunie 2017


Sambata pe 24 iunie incepe traditionalul concurs de sah clasic FISCA -editia 2017 la care clubul nostru participa cu 13 jucatori la sectiunile de joc:Piticot,Under 8ani,Under 10 ani si seniori.Echipa care va face deplasarea este compusa din :

1.Radulescu Larisa – U8

2.Stefanescu Sara – U8

3.Celea Andreea – U10

4.Tutuianu Cristian – U8

5.Gazdaru Rares – Piticot

6.Gazdaru David – U10

7.Cervis Mihai – U10

8.Vasilescu Ciprian- U10

9.Cojocaru Matei – Piticot

10.Cojocaru Ioan -Alexandru – U10

11.Cojocaru Iulian – D

12.Ifrim Mihai – D

13.Preda Iulian – D

-aici poate fi urmarit concursul de sah international- http://www.chess-results.com/tnr288494.aspx?lan=1   

Posted in FISCA, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Internationale, Turnee Nationale | Etichetat: , , , , , , , , , , | Leave a Comment »

Trofeul „Spectrum” concurs international de sah

Posted by Preda Iulian pe 7 Mai 2017


Timp de 2 zile 6 -7 mai a avut loc la Braila Trofeul”Spectrum”la sah rapid si sah blitz organizat de CS Micul Print Braila in parteneriat cu DJST Braila.La sectiunea de sah rapid locul 1 a fost obtinut de:

Stepanencu Nicodim-Cosmin

din Tulcea si legitimat la CSM Bucuresti iar la sectiunea de sah blitz locul 1 a fost obtinut de Maestrul

Shishkov Minko

din Bulgaria!

Clasamentele finale :sah rapid

Loc 1- Stepanencu Nicodim-Cosmin – CSM Bucuresti

loc 2- Ancuta Eduard – CS Micul Print Braila

Loc 3- Ifrim Mihai – CS Micul Print Braila

Grupa de elo 1800 – Lalu Valerica loc 1- CS Micul Print Braila

Grupa elo 1600 – Moisi Diana loc 1- Sah Club Galati

grupa 12 ani:Loc 1- Vasilescu Ciprian – CS Micul Print Braila

Loc 2- Anghel Andrei – CS Micul Print Braila

Loc 3- Iorga Andrei – Galati

grupa 10 ani :Loc 1- Dache Teodor – CS Micul Print Braila

Loc 2- Cervis Mihai – CS MiculPrint Braila

Loc 3- Trifan Rares – Sah Club Galati

grupa 8 ani: Loc 1- Munteanu Mihai – Galati

Loc 2- Iorga Alexandru – Sah Club Galati

Loc 3- Radulescu Larisa– CS Micul Print Braila

Sectiunea sah blitz

Loc 1- Shishkov Minko – Bulgaria

Loc 2- Preda Iulian – CS Micul Print Braila

Loc 3- Calinoiu Constantin – Galati

elo 1600 – loc 1- Stepanencu Cosmin – CSM BUCURESTI

sub 14 ani – Ancuta Eduard – CS Micul Print Braila

sub 10 ani – Dumitrascu Cezar – Sah Club Galati 

 

Posted in Bunul Samaritean, Membrii clubului, Micul Print BR, Turnee Internationale | Etichetat: , , , , , , , , | Leave a Comment »

Cupa „Micul Print” sah clasic 1-2 aprilie 2017

Posted by Preda Iulian pe 23 Martie 2017


Cupa „Micul Print”editia de primavara se desfasoara in perioada 1-2.04 la Liceul Pedagogic Braila si este organizat de Directia judeteana de sport si tineret Braila si CS Micul Print.Concursul cuprinde 2 grupe de 8 si 10 ani cu premii separat pentru fete si baieti.

Loc de desfasurare:Liceul Pedagogic Braila

sistem elvetian 6 runde,61min/jucator.

Grupa de varsta: 8 ani -nascut pe 01.01.2009 sau dupa;Turneul B

Grupa de varsta:10 ani – nascut pe 01.01.2007 sau dupa; Turneul A

Taxa de participare :30 lei. criterii de departajare:bucholtz,berger,progresiv

Inscrieri:rezervari la adresa de email:predaiulian8@yahoo.com sau nr tel.0742 042 111 Preda Iulian

inscrieri si sedinta tehnica:Sambata 01.04 ora 9,00

Runda 1- ora 9,45 runda 2- ora 12   runda 3 – ora 14

Duminica 02.04 runda 4 -ora 9,30  runda 5- ora 12  runda 6 – ora 14. Festivitatea de premiere la 30″ dupa terminarea ultimei runde.Turneul va fi transmis la FRSah pentru omologare. Participantii sunt rugati sa aduca materialele de sah(piese,tabla,ceas). La inscriere prezentati carnetul de sah cu viza anuala pe 2017 achitata.

Premiile:

Grupa de 6,78 ani fete si baieti separat: loc 1,2,3- cupa,medalie,diploma

Grupa de 10 ani: Loc 1- 150 lei,cupa,medalie,diploma   Loc 2- 100 lei,cupa,medalie,diploma   Loc 3- 70 lei,cupa,medalie,diploma

Grupa de 9 ani:loc 1,2,3 fete si baieti separat: cupa,medalie,diploma.

Posted in Membrii clubului, Micul Print BR, sah clasic, Turnee Braila, Turnee Nationale | Etichetat: , | Leave a Comment »

Adunarea Generala anuala 2017

Posted by Preda Iulian pe 2 Martie 2017


Adunarea Generală Ordinară a Federaţiei Române de Şah va avea loc în data de 10 martie 2017 ora 10:00 în sala „Nadia Comăneci” la sediul M. T. S. din Str. Vasile Conta, Nr.16, Sector 2, Bucureşti.

În caz de neîndeplinire a cvorumului, se reconvoacă Adunarea Generală Ordinară Sâmbătă 11 martie 2017 ora 10:00 în acelaşi loc şi cu aceeaşi ordine de zi. sursa:http://www.frsah.ro/

Posted in Micul Print BR | Etichetat: , | Leave a Comment »

Calendar competitional 2017 CS Micul Print Braila

Posted by Preda Iulian pe 21 Ianuarie 2017


In acest an CS Micul Print va organiza 5 concursuri de sah :

1.Cupa „Micul Print” -copii -luna februarie

2.Trofeul „Spectrum” – copii,luna martie

3.Festivalul „Prologos Braila” editia I- luna mai copii si juniori

4.Trofeul”Urban Group” open-luna iulie

5.Trofeul”Spectrum” -copii,juniori – luna noiembrie

Posted in Micul Print BR, PrologosBraila, Trofeul "UrbanServ", Trofeul Spectrum, Turnee Braila, Turnee Nationale | Leave a Comment »

La Multi Ani!

Posted by Preda Iulian pe 24 Decembrie 2016


Sarbatoarea Craciunului sa va aduca multe bucurii,sanatate si fericire,implinirea dorintelor,cu multe realizari frumoase si in noul an ce va sa vina!Cu drag,CS Micul Print Braila!un-pic-demos-craciun-poza-14-74889x1024

Posted in 1, Micul Print BR | Etichetat: | Leave a Comment »

Clasament copii si seniori decembrie

Posted by Preda Iulian pe 22 Decembrie 2016


Copii si juniori

1.Oncescu Vlad-Norin 1437 II

2.Giugiuc Andrei – 1308 II

3.Ancuta Eduard – 1230 II

4.Lincan Liviu – 1210 II

5.Butiseaca Gabi – 1176 II

6.Chiujdea Cristian – 1176 II

7.Boureanu Alina – 1128 II

8.Moisi Diana – 1104 II

9.Cervis Mihai – 1100 II

10.Aftodor Leonard – 1100 III

 

Seniori:

1.Mures Cristian -2245 CM

2.Arthur Verona – 1997 CM

3.Nechifor Cristian – 1944 I

4.Preda Iulian – 1800 I

5.Damian Marius – 1737 II

6.Zanfir Iulian – 1686 II

7.Gheorghiu Valeriu – 1657 I

8.Aftodor Stefan – 1622 II

9.Blanaru Ciprian – 1519 II

10.Ifrim Mihai – 1518 II

Posted in Micul Print BR, Top 10 Micul Print | Leave a Comment »

Cupa Coral Tulcea 25 ani,sah clasic

Posted by Preda Iulian pe 22 Decembrie 2016


In perioada 17-18 dec. CS Micul Print Braila a participat la concursul de sah „Cupa Coral 25 ani” Tulcea cu 4 sportivi:Boureanu Alina ,Celea Andreea,Giugiuc Andrei toti la grupa de sub 10ani si Cervis Jean-Mihai la grupa de 8 ani. Juniorii nostri au jucat foarte bine in acest turneu cu 84 participanti in total din Constanta,Galati,Mangalia,Focsani,Slobozia,Buzau ,Tulcea si Braila precum si din Bulgaria.La final in grupa de 10 ani la fete Alina Boureanu a ocupat locul 2 si Andreea Celea locul 3!Pe primul loc s-a clasat Pufleni Maria din Tulcea. In aceeasi grupa Giugiuc Andrei a ocupat locul 7.In grupa de 8 ani Cervis Jean-Mihai a ocupat locul 4.

Dupa 6 runde clasamentul final a fost urmatorul :
U14
Locul I – Craciun Alexandru – ACS Smart Galati


Locul II -Stepanencu Nicodim-Cosmin – ACS Logic Delta
Locul III – Ghimpu Samuel – ACS Genius Galati
Locul I fete – Vulpe Raisa Georgiana- A.C.S. Genius Galati
Locul II fete – Hristea Andreea Beatrice – Acs Logic Delta
Locul III fete -Chicarosie Bianca – Acs Genius Galati
U12
Locul I – Coca Cristi Iulian – ACS Smart Galati
Locul II – Constandache Vlad – ACS Smart Galati
Locul III -Anghel Maria – Palatul Copiilor Constanta
Locul I fete – Dragomir Carmen – A.C.S. Focsani 2007
Locul II fete – Iftode Alexandra – Acs Logic Delta
Locul III fete – Paraschiv Miruna- Acs Logic Delta
Turneul B
U10
Locul I -Nedelcu Cosmin -C.S. Orizont 64 Braila
Locul II -Voicu Mihnea – Palatul Copiilor Buzau
Locul III – Cirnu Bogdan – Acs Fianchetto Constanta
Locul I fete – Pufleni Maria – Acs Logic Delta
Locul II feteBoureanu Bianca – Alina – Micul Print Braila
Locul III feteCelea Andreea – Alina- Micul Print Braila
U08
Locul I – Cotoros Eduard – Acs Fianchetto Constanta
Locul II – Alexandrescu Bogdan – Acs Genius Galati
Locul III -Tiganescu Razvan – Acs Fianchetto Constanta
Locul I fete – Criveanu Maria – Acs Fianchetto Constanta
Locul II fete – Borisov Sofia – Acs Logic Delta
Locul III fete -Stan Oana – Bianca – C.S. Diana Galati
U6
Locul I – Satmarii Rares – Acs Fianchetto Constanta

Posted in Micul Print BR, Turnee Internationale | Leave a Comment »

CS Micul Print in concurs la Galati 1-4.12

Posted by Preda Iulian pe 2 Decembrie 2016


In perioada 1-4 Decembrie la Galati se desfasoara concursul de sah „Trofeul Sah Club Galati ” la care participa 7 jucatori ai clubului nostru la grupele:Seniori,copii 10 ani si la copii 10 ani incepatori:

1.Zanfir Iulian

2.Ifrim Mihai

3.Lincan Liviu

4.Butiseaca Gabi

5.Boureanu Alina

6.Moisi Diana

7.Andrei Ciprian  – http://www.chess-results.com/tnr251044.aspx?lan=1&art=2&rd=4&wi=821 – rezultate si clasamente. Le uram succes si rezultate cat mai bune. In total participa 118 jucatori!

Astazi in grupa de copii 6 ani vor intra si Stefanescu Sara si Gazdaru Rares iar in grupa copii 10 ani- Gazdaru David.Mult succes!

Posted in Micul Print BR, Turnee Nationale | Etichetat: , , | Leave a Comment »

Cupa „Micul Print” sah blitz

Posted by Preda Iulian pe 27 Noiembrie 2016


In organizarea Cercului Militar Braila condus de Dna.Alexe Adriana -Lt.Col. a avut loc competitia de sah „Cupa Micul Print” la care au participat 28 de copii cu varsta intre 5-12 ani.Concursul s-a desfasurat pe distanta a 7 runde sistem elvetian si la final toti copiii au primit premii iar cei clasati pe primele 3 locuri au fost recompensati si cu medalii si diplome!De remarcat conditiile de joc foarte bune oferite de gazdele evenimentului si spiritul de sportivitate aratat de copii pe toata durata concursului.Clasamentele pe grupe de varsta au fost:

grupa <  7 ani

Loc 1- Radulescu Larisa

Loc 2 – Gazdaru Rares

Loc 3- Jorascu Mihail

Grupa < 8 ani

Loc 1- Stamate Cristian

Loc 2- Ancuta Andrei

Loc 3- Vlad Bianca

 

Grupa 9 ani

Loc 1- Anghel Andrei

Loc 2- Vasilescu Ciprian

Loc 3- Gheorghe Mara

 

Grupa 10-12 ani

Loc 1- Giugiuc Andrei

Loc 2- Iorga Patricia Maria

Loc 3- Bassoumba Valentin

Posted in Campionatul CS Micul Print Br, Membrii clubului, Micul Print BR, Stiri din SAH- Braila, Turnee Braila | Etichetat: , , , , , | Leave a Comment »

 
diva din tine

Fii femeia pe care ti-o doresti!

Şiraguri de gânduri

gânduri înşirate pe aţa vieţii... din Bucuresti

Dorian`S Blog Suburbia iBraila

O soțietate fără prințipuri carevasăzică că nu le are

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

andrei plimbarici

Calatorind Descoperi

Elena Elly Coman

La zi cu stirile locale si nationale

Illusion's Street

străduţa mea de iluzii

Personalitate autentica

prefer sa fiu criticat pentru ceea ce sunt decat iubit pentru ceea ce nu sunt.

Matt on Not-WordPress

Stuff and things.

Iluzia timpului in cinema

”De ce ne putem aminti trecutul, insa nu ne putem aminti viitorul ?” - Stephen Hawking

Bisofficiallan

World in your eyes!

Hiking Photography

Beautiful photos of hiking and other outdoor adventures.

iPlayooChess

Blog on How to Teach and Learn Chess and Improve Board Vision Using Contacts Method

הִפּוּכוֹפֹּה - יצירה פלינדרומית

שירה, פרוזה וריבועי קסם פלינדרומיים; פלינדרומים אקטואליים (פוליטיים-חברתיים)

BRAILA CHIREI

publicatie online de stiri din toate domeniile, comentarii

%d blogeri au apreciat asta: